Uroczyste wręczenie dyplomów laureatom konkursu „Lider umiędzynarodowienia UŚ”

8 grudnia 2015 roku odbędzie się uroczyste wręczenie dyplomów laureatom konkursu „Lider umiędzynarodowienia UŚ”.

Tytuł „Lidera umiędzynarodowienia” w kategorii samodzielny pracownik naukowy otrzymała w 2015 roku prof. dr hab. Jolanta Tambor – dyrektor Szkoły Języka i Kultury Polskiej UŚ, pełnomocnik rektora ds. studentów zagranicznych w Uniwersytecie Śląskim, natomiast w kategorii młodszy pracownik naukowy zwyciężyła dr Cecylia Tatoj z Zakładu Hispanistyki. W konkursie wyróżniony został dr Andrzej Rabsztyn za wyniki w zakresie wymian studentów i pracowników w Instytucie Języków Romańskich i Translatoryki.

Dyplom za zajęcie trzeciego miejsca w kategorii samodzielny pracownik naukowy otrzyma dr hab. Henryk Gacki.

W kategorii samodzielny pracownik naukowy wyróżniony został także prof. dr hab. Janusz Gluza (za koordynację prestiżowych, naukowych projektów międzynarodowych realizowanych na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii) oraz w kategorii młodszy pracownik naukowy – dr Anna Bajorek (za rozwijanie intensywnej, międzynarodowej współpracy studenckiej na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii).

Uroczyste wręczenie dyplomów odbędzie się podczas posiedzeń Rad Wydziałów: Filologicznego (Sosnowiec, godz. 10.00) oraz Matematyki, Fizyki i Chemii (Katowice, godz. 12.15). Dyplomy wręczać będą przedstawiciele poszczególnych wydziałów: prorektor ds. kształcenia i studentów dr hab. prof. UŚ Ryszard Koziołek, dziekan Wydziału Filologicznego prof. dr hab. Rafał Molencki oraz prorektor ds. finansów i rozwoju prof. zw. dr hab. Stanisław Kucharski, dziekan Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii prof. zw. dr hab. Alicja Ratuszna.

Wręczenie dyplomów  pozostałym laureatom planowane jest podczas posiedzeń poszczególnych rad wydziałów.

Wręczenie dyplomu prof. dr hab. Jolancie Tambor

Wręczenie dyplomu dr Cecylii Tatoj