Uroczyste podpisanie umowy o współpracy pomiędzy Uniwersytetem Śląskim a firmą Veolia Woda Sp. z o.o.

17 lipca 2009 r. (piątek) o godzinie 12.00 w sali 29 rektoratu Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbyło się uroczyste podpisanie umowy o współpracy pomiędzy Uniwersytetem Śląskim a firmą Veolia Woda Sp. z o.o.

Celem umowy jest m.in.: wspólne propagowanie osiągnięć badawczo-naukowych, organizowanie konferencji naukowo-technicznych, seminariów, kursów i szkoleń oraz współdziałanie w zakresie zatrudniania absolwentów i realizacji praktyk studenckich.
Ze strony Uniwersytetu Śląskiego dokument podpisali: JM Rektor UŚ prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś i prorektor ds. nauki i współpracy z gospodarką prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk, zaś firmę Veolia Woda Sp. z o. o.  reprezentował prezes zarządu Piotr Gepert.

W spotkaniu udział wzięli: JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś, prorektor ds. studenckich, promocji i współpracy z zagranicą prof. dr hab. Barbara Kożusznik, prorektor ds. finansów i rozwoju prof. zw. dr hab. Stanisław Kucharski, prorektor ds. nauki i współpracy z gospodarką prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk, dr Tomasz Pietrzykowski, kanclerz dr Jan Jelonek, prezes zarządu Veolia Woda Sp. z o.o. Piotr Gepert, prezes zarządu Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Tarnowskich Górach Marta Bis oraz wiceprezes zarządu Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Tarnowskich Górach Henryk Schlagner.