Uroczyste obchody Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej w Katowicach

21 marca 2015 r. w Katowicach odbędą się uroczyste obchody Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej w Katowicach. Uroczystość rozpocznie msza św. w archikatedrze Chrystusa Króla koncelebrowana przez JE Arcybiskupa dr. Wiktora Skworca i zaproszonych kapłanów z Węgier. Z okazji obchodów zaplanowano również odsłonięcie pomnika Henryka Sławika i Józefa Antalla seniora. Uroczystego odsłonięcia pomnika przed Międzynarodowym Centrum Kongresowym dokonają prezydent RP Bronisław Komorowski oraz prezydent Węgier János Áder.

Obchody Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej odbędą się w budynku Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. W uroczystości udział wezmą m.in.: prezydent RP Bronisław Komorowski, prezydent Węgier János Áder, przedstawiciele władz miasta Katowic oraz JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego, przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś.

W ramach obchodów odbędzie się również koncert w wykonaniu Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach.

Organizatorem międzypaństwowego Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej w 2015 roku jest Urząd Miasta Katowice.