facebook twitter instagram issuu linkedin google+ research gate youtube ustv

Uniwersyteckie Miasteczko Naukowe – briefing prasowy

Zdjęcie: mikrofony dziannikarskie

Briefing prasowy dotyczący Uniwersyteckiego Miasteczka Naukowego odbędzie się we wtorek 4 września 2018 roku o godz. 10.30 w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (sala 24).

Miasteczko Naukowe to projekt skierowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych, który ma na celu popularyzację nauki wśród młodzieży. Już po raz czwarty od 10 do 28 września na terenie kampusu Uniwersytetu Śląskiego młodzi adepci nauki będą mieli okazję uczestniczyć w zajęciach organizowanych w ramach: „Osobliwości Świata Fizyki”, „Biorobotyki”, „Spotkań z nauką” oraz „Niesamowitej historii ludzkości”.

Wykłady oraz warsztaty stanowią zachętę do odkrywania nauki, ich uczestniczy będą mogli np. przytulić się i porozmawiać z robotem, obserwować w szklanym ulu życie pszczół, a także dowiedzieć się czegoś więcej o androidach lub falach – nie tylko tych wodnych.