Uczniowie i nauczyciele z Cruz Machado (Brazylia) z wizytą na Uniwersytecie Śląskim

20.10.2016 - 09:43, aktualizacja 20.10.2016 - 09:43
Redakcja: admin

We wtorek 25 października 2016 r. w Szkole Języka i Kultury Polskiej UŚ i na Wydziale Filologicznym gościć będzie grupa uczniów i nauczycieli z Cruz Machado z Brazylii, którzy przyjechali do Polski w ramach wolontariatu „Wolne miejsce”. Jednym z ważniejszych miejsc, które odwiedzą, będą Katowice. Grupa uczestniczyć będzie w lektoratach z języka polskiego jako obcego, na których pozna metody uczenia języka, a także wysłucha wykładu zatytułowanego „W 90 minut dookoła Polski” opowiadającego o realiach kulturowych, obyczajowych i geograficznych naszego kraju. Po zajęciach młodzież weźmie udział w spotkaniu z dr hab. Aleksandrą Achtelik – wicedyrektor Szkoły Języka i Kultury Polskiej UŚ oraz studentami UŚ brazylijskiego pochodzenia. Cruz Machado jest oddaloną o ok. 400 km od Kurytyby – stolicy stanu Parana – najstarszą polską osadą w Brazylii, w której do dziś polskość jest niezwykle żywą tradycją.