Tydzień adaptacyjny dla studentów z zagranicy

25 września 2012 r. o godz. 9.00 na Wydziale Filologicznym w Sosnowcu rozpocznie się tydzień adaptacyjny dla studentów z zagranicy rozpoczynających studia w języku polskim. W spotkaniu udział wezmą dr hab. Mirosław Nakonieczny, prorektor ds. umiędzynarodowienia, promocji i współpracy z otoczeniem oraz prof. UŚ. dr hab. Jolanta Tambor, pełnomocnik rektora ds. studentów z zagranicy, dyrektor Szkoły Języka i Kultury Polskiej UŚ.

Podczas tygodnia adaptacyjnego studenci poznają praktyczne informacje na temat funkcjonowania uczelni, dowiedzą się m.in.: jak funkcjonuje dziekanat, jak korzystać z biblioteki, co to jest USOS. Kurs będzie okazją do spotkania z pracownikami Szkoły Języka i Kultury Polskiej, Centrum Obsługi Studenta i Biura Karier. Zaplanowano również wizytę przedstawiciela Policji, podczas której zostanie poruszony temat prawodawstwa w Polsce. Tydzień adaptacyjny będzie również okazją do zajęć integracyjnych w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie.

W tym roku w ramach konkursu przyjęto 50 studentów z zagranicy. Organizatorem spotkania jest Biuro Rekrutacji Studentów Międzynarodowych UŚ.