Tydzień adaptacyjny dla cudzoziemców rozpoczynających studia w Uniwersytecie Śląskim

25 września 2014 r. o godz. 9.30 w auli im. Kazimierza Lepszego w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 12) odbędzie się uroczysta inauguracja tygodnia adaptacyjnego. W wydarzeniu udział weźmie prorektor ds. umiędzynarodowienia, współpracy z otoczeniem i promocji dr hab. Mirosław Nakonieczny. Tydzień adaptacyjny trwać będzie od 24 do 30 września 2014 r. i jest organizowany przez Biuro Rekrutacji Studentów Międzynarodowych dla cudzoziemców rozpoczynających studia w Uniwersytecie Śląskim w roku akademickim 2014/2015.

W tygodniu udział wezmą przedstawiciele Narodowego Funduszu Zdrowia i Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Tydzień adaptacyjny pozwoli studentom na poznanie zasad studiowania, załatwienie ostatnich formalności związanych ze studiami oraz poznanie miejsca, w którym będą studiować. Uczestnicy zapoznają się z zasadami panującymi w akademiku, a także z takimi kwestiami, jak ubezpieczenie zdrowotne i sprawy związane z pobytem cudzoziemca w Polsce. W tygodniu adaptacyjnym weźmie udział około 200 cudzoziemców.