Tydzień adaptacyjny dla cudzoziemców rozpoczynających studia na Uniwersytecie Śląskim

W środę 23 września 2015 r. o godz. 10.30 w auli im. Kazimierza Popiołka na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 11) odbędzie się uroczysta inauguracja tygodnia adaptacyjnego dla cudzoziemców rozpoczynających studia na Uniwersytecie Śląskim. Wydarzenie otworzy prorektor ds. umiędzynarodowienia, współpracy z otoczeniem i promocji dr hab. Mirosław Nakonieczny.

Najbliższy tydzień będzie okazją do poznania zasad studiowania na Uniwersytecie Śląskim. Uczestnicy zapoznają się również z przepisami dotyczącymi spraw związanych z pobytem cudzoziemców w Polsce, między innymi ubezpieczeń zdrowotnych, jak również zasadami obowiązującymi w akademikach.

Tydzień adaptacyjny organizowany jest już po raz czwarty przez Biuro Rekrutacji Studentów Międzynarodowych UŚ. W wydarzeniu udział weźmie około 130 cudzoziemców z Brazylii, Kazachstanu, Ukrainy, Białorusi, Czech, Gruzji. Tydzień adaptacyjny potrwa od 23 do 30 września 2015 r.