Trzecia edycja Wolnej Szkoły Nauk Filozoficznych i Społecznych

07.10.2016 - 15:22, aktualizacja 07.10.2016 - 15:22
Redakcja: admin

Wolna Szkoła Nauk Filozoficznych i Społecznych im. prof. Jana Szczepańskiego to cykl corocznych spotkań, wykładów i dyskusji odbywających się na terenie Śląska Cieszyńskiego. Tegoroczna trzecia edycja prowadzona będzie od 10 do 13 października 2016 roku w Cieszynie, Ustroniu i Stonawie. Inicjatywa skierowana jest do socjologów, filozofów, pedagogów, historyków, antropologów oraz przedstawicieli innych dyscyplin, zainteresowanych twórczością profesora Jana Szczepańskiego.

Inauguracja Wolnej Szkoły Nauk Filozoficznych i Społecznych odbędzie się w poniedziałek 10 października w Cieszynie. Pogram obejmuje wystąpienia okolicznościowe osób reprezentujących organizatorów Szkoły, ze strony Uniwersytetu Śląskiego głos zabiorą: prorektor ds. kształcenia i studentów prof. dr hab. Ryszard Koziołek oraz dziekan Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji prof. dr hab. Zenon Gajdzica. Prezentacji drugiego tomu książki „W kręgu myśli Profesora Jana Szczepańskiego” dokona dr hab. Marek Rembierz z Zakładu Etnologii i Geografii Kultury UŚ, natomiast wykład inauguracyjny pt. „Nowe (stare) słowa współczesnej polszczyzny” wygłosi prof. zw. dr hab. Jan Miodek.

Program tegorocznej edycji Szkoły obejmuje wykłady zaproszonych gości, warsztaty metodologiczne, panel filozoficzny oraz panel samorządowy poświęcony aktualnym problemom pogranicza polsko-czeskiego na Śląsku Cieszyńskim w działalności samorządowej i centralnej. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: szkolaszczepanskiego.ustron.pl