Trójstronne spotkanie konferencji rektorów z Polski (KRASP), Francji (CPU oraz CDEFI) i Niemiec (HRK)

28.06.2016 - 14:14, aktualizacja 28.06.2016 - 14:14
Redakcja: admin

Od 30 czerwca do 1 lipca 2016 roku w Krakowie odbywać będzie się spotkanie przedstawicieli trzech konferencji rektorów − KRASP (Polska), CPU i CDEFI (Francja) oraz HRK (Niemcy). Tematyka obrad dotyczyć będzie między innymi rzadkich dyscyplin naukowych, otwartej nauki i otwartego dostępu, a także europejskich doktoratów i międzynarodowej grupy zadaniowej (HRK–CPU–UUK–KRASP) do spraw współpracy z Komisją Europejską.

Podczas spotkania Konferencję Rektorów Akademickich Szkół Polskich reprezentować będą JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego, przewodniczący KRASP prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś wraz z członkami prezydium. Ze strony Conférence des présidents d'université (CPU) i Conférence des Directeurs des Ecoles Françaises d’Ingénieurs (CDEFI) w obradach udział wezmą prof. Jacques Fayolle – wiceprzewodniczący CDEFI oraz prof. dr Jean-Pierre Finance – delegat CPU w Brukseli. Na czele delegacji niemieckiej konferencji rektorów – Hochschulrektorenkonferenz (HRK) stanie prof. dr Horst Hippler.

Gospodarzem dwudniowego spotkania będzie Uniwersytet Jagielloński.