facebook twitter instagram issuu linkedin research gate youtube ustv

Uniwersytet Śląski

Uniwersytet Śląski w programie Kierunki Zamawiane

W ramach programu Uniwersytet Śląski otrzyma środki finansowe z funduszy strukturalnych na zwiększenie liczby absolwentów na następujących kierunkach o kluczowym znaczeniu dla gospodarki opartej na wiedzy:

Uniwersytet Śląski partnerem projektu boDEREC-CE

Logo programu boDEREC-CE

Wykrywanie i analiza pozostałości środków farmaceutycznych w wodach pitnych to główny cel projektu pn. boDEREC-CE, w realizację którego włączyli się naukowcy reprezentujący Uniwersytet Śląski. Uczelnia, pełniąc rolę partnera, zapewniać będzie wiedzę i doświadczenie (know-how) poprzez dostarczanie narzędzi dla przemysłu i organów administracji publicznej w zakresie zrównoważonej gospodarki wodnej i użytkowania terenu.

17. Objazdowy Festiwal Filmowy „WATCH DOCS. Prawa Człowieka w filmie”

Plakat wydarzenia

7 i 8 maja 2019 roku na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (ul. Grażyńskiego 53) odbywać się będzie 17. edycja Objazdowego Festiwalu Filmowego „WATCH DOCS. Prawa Człowieka w filmie”. W programie wydarzenia zaplanowano projekcje filmów z całego świata podejmujących tematykę szeroko rozumianych praw człowieka, towarzyszyć im będą m.in. spotkania z zaproszonymi gośćmi, dyskusje oraz prelekcje przygotowane przez naukowców reprezentujących Uniwersytet Śląski w Katowicach.

Życzenia świąteczne

Wielkanocnej radości dzielonej z Rodziną i Przyjaciółmi,
czasu na refleksję i odpoczynek,
odrodzenia wiary, nadziei i miłości.

Rektor i Prorektorzy
Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach

Kartka świąteczna z życzeniami

 

Kartki wielkanocne

Grafika: Kartka świąteczna

Z okazji zbliżających się świąt Uniwersytet Śląski przygotował specjalne kartki świąteczne, które udostępniamy poniżej.

 

Kartka świąteczna nr 17

Kartka świątczna nr 15   Kartka świątweczna nr 16

Briefing prasowy nt. Wielkanocy

Zdjęice: mikrofony dziennikarskie

Jak ustalana jest data Wielkanocy i dlaczego jest to święto ruchome? Podczas briefingu prasowego na pytania te odpowie astronom z Uniwersytetu Śląskiego – dr Jacek Czakański. Spotkanie z przedstawicielami mediów odbędzie się w czwartek 18 kwietnia 2019 roku o godz. 10.30 w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 12, sala 24).

21. Kino na Granicy/Kino na Hranici

Grafika: pomiejszony plakat promujący przegląd filmowy

Premiery filmowe, spotkania z twórcami, debaty, wykłady, koncerty oraz wystawy – to wszystko składa się na program tegorocznej 21. edycji Kina na Granicy/Kina na Hranici. Największy przegląd filmów z Polski, Czech i Słowacji to jedyne wydarzenie, które od ponad dwóch dekad odbywa się w jednym mieście, ale po dwóch stronach granicy – w polskim i czeskim Cieszynie. Partnerem festiwalu jest Uniwersytet Śląski.

Skróty

Biuletyn Informacji Publicznej
Copyright © 2001-2019
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.