facebook twitter instagram issuu linkedin research gate youtube ustv

Wydział Nauk Społecznych

Spotkanie z przedstawicielami Banku Millennium

logo Biura Karier UŚ

7 maja 2019 roku w godz. od 9.00 do 15.00 na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (ul. Bankowa 11) odbędzie się spotkanie z pracownikami Banku Millennium.

Podczas wydarzenia przedstawiciele banku przedstawią aktualne procesy rekrutacyjne oraz opowiedzą o pracy w firmie. Spotkanie adresowane jest m.in. do osób zainteresowanych podjęciem pracy w banku, które tego dnia będą mogły również złożyć dokumenty aplikacyjne.

Spotkanie z inicjatorami projektu „Job Shadowing…”

Zdjęcie: osoba siedząca przy biurku, w dłoni trzyma telefon, przed nią laptop

Organizacja studencka Paneuropa realizuje projekt „Job Shadowing – Cień Szansy”, powalający studentom przekonać się, jak wygląda dany zawód w praktyce. Okazją do tego jest obserwacja wybranego stanowiska pracy. Przez kilka dni uczestnicy projektu mają możliwość przyglądania się pracy na danym stanowisku i sprawdzenia, jak wygląda typowy dzień pracy w wybranym przez siebie zawodzie. Taka obserwacja pozwala nie tylko skonfrontować swoje wyobrażenia z rzeczywistością, ale również podjąć decyzję, co do dalszego rozwoju kariery.

Wykład Vincenta V. Severskiego pt. „Współczesny wywiad – fakty i mity”

Wydział Nauk Społecznych UŚ

14 marca 2019 roku w godz. od 11.10 do 12.40 w auli im. Kazimierza Popiołka na Wydziale Nauk Społecznych UŚ w Katowicach odbywać się będzie spotkanie z Vincentem V. Severskim, który wygłosi wykład pt. „Współczesny wywiad – fakty i mity”.

Wykład inicjujący 21. edycję seminarium pn. „Problem granic w filozofii i nauce”

Wydział Nauk Społecznych UŚ

6 marca 2019 roku o godz. 16.00 na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 11, sala sympozjalna IV) rozpocznie się 21. edycja interdyscyplinarnego seminarium pn. „Problem granic w filozofii i nauce”. Wykład inicjujący tę edycję wygłosi prof. dr hab. Tomasz Dietl z Instytut Fizyki PAN w Warszawie.

Seminarium „Przestrzeń wyobrażona – przestrzeń wykreowana”

Zdjęcie: liczna grupa ludzi zgromadzonych w auli

„Przestrzeń humanizmu w filozofii starożytnej” to tytuł pierwszego wykładu otwierającego cykl spotkań organizowanych w ramach seminarium ogólnofilozoficznego „Przestrzeń wyobrażona – przestrzeń wykreowana”.

Wykłady adresowane są zarówno do studentów nauk humanistycznych oraz społecznych, jak i wszystkich osób zainteresowanych. Wśród prelegentów znajdują się zarówno naukowcy z Uniwersytetu Śląskiego, jak i Uniwersytetu Jagiellońskiego, Politechniki Śląskiej czy Śląskiego Uniwersytetu Medycznego – filozofowie, historycy, socjologowie, kulturoznawcy, prawnicy, architekci, teologowie oraz prawnicy.

Dzień Campus France na Uniwersytecie Śląskim

dziewczyna patrząca na grafik i napis: Studia we Francji. Dni Campus France w Po

Ambasada Francji w Polsce, Instytut Francuski w Polsce oraz Agencja Campus France w listopadzie 2018 roku organizują w miastach uniwersyteckich akcję pt. „Dni Campus France w Polsce – Studia we Francji”, które adresowane są głównie do licealistów oraz studentów zainteresowanych studiami we Francji, stypendiami rządu francuskiego, podwójnymi dyplomami francusko-polskimi oraz nauką języka francuskiego w Polsce.

Konferencja pt. „Wybitni Rzymianie czasów schyłku Republiki. Marek Licyniusz Krassus”

Budynek Wydziału Nauk Społecznych

21 i 22 listopada 2018 roku na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (ul. Bankowa 11, sala Rady Wydziału, s. 142) odbywać się będzie konferencja pt. „Wybitni Rzymianie czasów schyłku Republiki. Marek Licyniusz Krassus” zorganizowana przez Zakład Historii Starożytnej UŚ. W programie wydarzenia zaplanowano sesje, podczas których naukowcy reprezentujący różne ośrodki akademickie rozmawiać będą na tematy dotyczące życia i działalności rzymskiego polityka i wodza Marka Lucjusza Krassusa.

Konferencja naukowa pt. „Polska polityka 1918–2018”

Uczestnicy konferencji

6 i 7 listopada 2018 roku w Wiśle w hotelu Stok (ul. Jawornik 52a) odbywała się ogólnopolska konferencja naukowa pt. „Polska polityka 1918–2018” poświęcona naukowej debacie podsumowującej procesy polityczne zachodzące w naszym państwie w latach 1918–2018. Jej celem było też uczczenie jubileuszu 50-lecia istnienia Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, 45-lecia Wydziału Nauk Społecznych oraz 25-lecia Zakładu Systemów Politycznych Polski i Państw Europy Środkowej i Wschodniej.

Mobilne Targi Kariery „Szybki szpil, gibka gra” na Wydziale Nauk Społecznych

Na fioletowym tle napis: studia i co dalej?

16 października 2018 roku w godz. od 9.00 do 14.00 na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (ul. Bankowa 11) odbędą się Mobilne Targi Kariery „Szybki szpil, gibka gra”, podczas których zaprezentowane zostaną m.in.: oczekiwania pracodawców, specyfika procesu rekrutacji oraz oferta instytucji wspierających wejście na rynek pracy bądź rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej. Ponadto uczestnicy wydarzenia będą mogli porozmawiać i umówić się na indywidualne spotkania z doradcami przy stoisku Biura Karier UŚ.

Skróty

Biuletyn Informacji Publicznej
Copyright © 2001-2019
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.