facebook twitter instagram issuu linkedin research gate youtube ustv

nauki społeczne

Seminarium pn. „Bezpłatny transport zbiorowy w miastach: przyszłość czy populizm?”

Logo Obserwatorium Procesów Miejskich i Metropolitalnych

W piątek 14 września 2018 roku o godz. 10.00 w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej w Katowicach (ul. Bankowa 11a, sala konferencyjna) rozpocznie się seminarium pn. „Bezpłatny transport zbiorowy w miastach: przyszłość czy populizm?”, którego celem jest dyskusja na tematy istotne dla rozwoju miast i gmin. Eksperci rozmawiać będą między innymi o tzw. zrównoważonej mobilności, zaletach i wadach bezpłatnej komunikacji miejskiej i wpływu cen usług miejskiego transportu zbiorowego na zachowania komunikacyjne. Wydarzenie otworzy dr hab. Robert Pyka, zastępca dyrektora Instytutu Socjologii Uniwersytetu Śląskiego, przewodniczący Obserwatorium Procesów Miejskich i Metropolitalnych (OPMiM).

Konferencja naukowa pt. „Polska polityka 1918–2018”

url do własnej strony konferencji: 
www.inpidz.us.edu.pl/konferencja-inpidz-2018.html
miejsce konferencji: 
Wisła

6 i 7 listopada 2018 roku w Wiśle w hotelu Stok (ul. Jawornik 52a) odbywać się będzie ogólnopolska konferencja naukowa pt. „Polska polityka 1918–2018”. Organizatorem spotkania jest Instytut Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Wydziału Nauk Społecznych UŚ.

Data konferencji: 
6 Listopad 2018 09:00 - 7 Listopad 2018 18:00

Konferencja pt. „Tradycja i formy krytycyzmu w filozofii europejskiej”

miejsce konferencji: 
Katowice

12 i 13 września 2017 roku na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (ul. Bankowa 11, sala sympozjalna III) odbywać się będzie międzynarodowa konferencja pt. „Tradycja i formy krytycyzmu w filozofii europejskiej”. Wśród prelegentów znaleźli się m.in.: prorektor ds. badań naukowych prof. zw. dr hab.

Konferencja pt. „Tradycja i formy krytycyzmu w filozofii europejskiej”

Budynek Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego

12 i 13 września 2017 roku na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (ul. Bankowa 11, sala sympozjalna III) odbywać się będzie międzynarodowa konferencja pt. „Tradycja i formy krytycyzmu w filozofii europejskiej”. Wśród prelegentów znaleźli się m.in.: prorektor ds. badań naukowych prof. zw. dr hab.

Konferencja pt. „Stosunki międzynarodowe w pierwszej i drugiej dekadzie XXI wieku”

url do własnej strony konferencji: 
http://www.inpidz.us.edu.pl/news-techniczne/10-konferencja/157-stosunki-mi%C4%99dzynarodowe-w-pierwszej-i-drugiej-dekadzie-xxi-wieku.html
miejsce konferencji: 
Katowice

Od 27 do 28 kwietnia 2017 roku na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 11) odbywać się będzie ogólnopolska konferencja naukowa pt. „Stosunki międzynarodowe w pierwszej i drugiej dekadzie XXI wieku”. Wydarzenie organizowane jest w ramach obchodów 15. rocznicy istnienia Koła Naukowego Stosunków Międzynarodowych UŚ.

W programie konferencji zaplanowano siedem sesji tematycznych oraz panel ekspercki dotyczący:

Data konferencji: 
27 Kwiecień 2017 09:00 - 28 Kwiecień 2017 18:00

Konferencja naukowa pt. „Co nowego w nowych mediach? Transformacje, perspektywy, oczekiwania”

Logo konferencji: dzwonek oraz czerwone kółko z cyfrą 1

W czwartek 27 kwietnia 2017 roku w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej (Katowice, ul. Bankowa 11a) odbywać się będzie konferencja naukowa pt. „Co nowego w nowych mediach? Transformacje, perspektywy, oczekiwania” organizowana przez Zakład Komunikacji Kulturowej Instytutu Nauk o Kulturze i Studiów Interdyscyplinarnych Uniwersytetu Śląskiego.

Konferencja pt. „Zdrowie 2.0”

Logo Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego

18 października 2017 roku na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 11) odbywać się będzie konferencja pt. „Zdrowie 2.0” poświęcona zagadnieniu zdrowia z perspektywy nauk społecznych oraz medycznych.

Prof. Miro Haček z gościnnym wykładem na Wydziale Nauk Społecznych

Logo Wydziału Nauk Społecznych

W czwartek 19 stycznia 2017 roku o godz. 12.45 na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 11) prof. Miro Haček reprezentujący Department of Political Science at the Faculty of Social Sciences (Uniwersytet Lublański, Słowenia) wygłosi gościnny wykład. Wystąpienie pt. „Political and Economic Consolidation of Former Yugoslav Republics” będzie dotyczyło historycznego i politycznego podłoża rozpadu Jugosławii oraz obecnej sytuacji politycznej republik powstałych w wyniku tego procesu.

Ogólnopolska konferencja naukowa pt. „Etyka (w) szkole. Filozofia (w) edukacji. Etyki zawodowe”

Logo konferencji

Od 4 do 5 kwietnia 2017 roku w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Karola Adamieckiego w Dąbrowie Górniczej odbędzie się II edycja ogólnopolskiej konferencji naukowej pt. „Etyka (w) szkole. Filozofia (w) edukacji. Etyki zawodowe” zorganizowana przez Instytut Filozofii Uniwersytetu Śląskiego, Wydział Społeczno-Medyczny Wyższej Szkoły Planowania Strategicznego w Dąbrowie Górniczej oraz Zespół Szkół Ekonomicznych im. Karola Adamieckiego w Dąbrowie Górniczej.

Skróty

Biuletyn Informacji Publicznej
Copyright © 2001-2019
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.