facebook twitter instagram issuu linkedin research gate youtube ustv

informatyka

Eksperymentalne rozwiązania w rehabilitacji

Mężczyzna siedzący przed monitorem i trzymający smartfon

Gra rehabilitacyjna, system wspomagania inhalacji dróg oddechowych oraz kamizelka oscylacyjna to przykłady nowatorskich rozwiązań z zakresu inżynierii biomedycznej zaprojektowanych przez naukowców z Instytutu Informatyki Uniwersytetu Śląskiego. Wynalazki zostały zaprezentowane m.in. podczas konferencji zorganizowanej w ramach Targów Rehabilitacji i Sprzętu Rehabilitacyjnego REHexpo, które odbywały się od 12 do 13 kwietnia 2019 roku.

O możliwościach zastosowania wynalazków oraz procesie ich tworzenia opowiadają dr Paweł Janik, dr Małgorzata Janik, doktorant mgr inż. Michał Pielka (pracownicy Zakładu Komputerowych Systemów Biomedycznych) oraz dr Grzegorz Machnik (z Zakładu Modelowania i Grafiki Komputerowej) – autorzy rozwiązań.

Spotkanie dotyczące programu Corporate Readiness Certificate w ŚMCEBI

Logo Biura Karier UŚ

W środę 23 stycznia 2019 roku o godz. 12.00 w Śląskim Międzyuczelnianym Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych w Chorzowie (ul. 75 Pułku Piechoty 1, s. P003) odbędzie się spotkanie dotyczące programu edukacyjnego Corporate Readiness Certificate (CRC). Wydarzenie adresowane jest do studentów, którzy chcieliby wziąć udział w VI edycji tego programu. 

VI edycja konferencji pn. „SpreadIT”

Logo konferencji: Słowo SpreadIT

W sobotę 8 września 2018 roku na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (ul. Bankowa 11b) odbędzie się VI edycja konferencji naukowej pn. „SpreadIT” poświęconej szeroko rozumianym zagadnieniom informatycznym. W programie wydarzenia zaplanowano trzy ścieżki tematyczne:

VI edycja konferencji pn. „SpreadIT”

url do własnej strony konferencji: 
https://spreadit.pl
miejsce konferencji: 
Katowice

W sobotę 8 września 2018 roku na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (ul. Bankowa 11b) odbędzie się VI edycja konferencji naukowej pn. „SpreadIT” poświęconej szeroko rozumianym zagadnieniom informatycznym. W programie wydarzenia zaplanowano trzy ścieżki tematyczne:

Data konferencji: 
8 Wrzesień 2018 09:00 - 18:00

Doktorant z UŚ wyróżniony w konkursie dla wynalazców

Grafika przedstawiająca żarówkę

Mgr inż. Michał Pielka, doktorant na Wydziale Informatyki i Nauki o Materiałach Uniwersytetu Śląskiego, otrzymał wyróżnienie w VIII edycji ogólnopolskiego konkursu „Student-Wynalazca”, którego organizatorem jest Politechnika Świętokrzyska. Komisja konkursowa doceniła projekt dwóch układów pozwalających monitorować: czynności oddechowe oraz częstotliwość i siłę oddechu.

Zakończenie projektu europejskiego ISS-EWATUS

Logo projektu ISS-EWATUS

Od 30 do 31 stycznia 2017 roku w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 12) odbędzie się uroczystość zakończenia projektu europejskiego „Integrated Support System for Efficient Water Usage and Resources Management” (ISS-EWATUS) realizowanego od 2014 roku i koordynowanego przez Instytut Informatyki Uniwersytetu Śląskiego. W wydarzeniu udział weźmie prorektor ds. badań naukowych prof. zw. dr hab. Andrzej Noras.

Bezpłatny kurs obsługi programu „Płatnik”

Logo Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii

W sobotę 19 listopada 2016 roku od godz. 9.00 do 16.00 w pracowni komputerowej Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 14, s. 428) odbędzie się bezpłatny kurs obsługi programu „Płatnik”.

Szkolenie kierowane jest do osób chcących poszerzyć lub nabyć kwalifikacje z zakresu przygotowywania dokumentów rozliczeniowych i ubezpieczeniowych oraz wymiany informacji z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych.

Podczas warsztatów omówione zostaną następujące zagadnienia:

VII edycja IT Academic Day na Uniwersytecie Śląskim

Logo IT Academic Day

We wtorek 8 listopada 2016 roku o godz. 9.00 w międzywydziałowej auli na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego (Sosnowiec, ul. Będzińska 60) rozpocznie się VII edycja IT Academic Day na Uniwersytecie Śląskim.

Konferencja pt. „Programowanie – Kariera – Biznes Vol. 2”

url do własnej strony konferencji: 
http://pkb.pti.katowice.pl/
miejsce konferencji: 
Katowice

12 maja 2016 roku o godz. 16.00 w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej w Katowicach odbędzie się konferencja pt. „Programowanie – Kariera – Biznes Vol. 2”. Wydarzenie adresowane jest do osób przygotowujących się do pracy jako programista oraz kształcących i poszukujących tego typu pracowników. Program konferencji obejmuje m.in. wykłady prowadzone przez zaproszonych prelegentów:

Data konferencji: 
12 Maj 2016 16:00 - 20:00

Skróty

Biuletyn Informacji Publicznej
Copyright © 2001-2019
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.