facebook twitter instagram issuu linkedin research gate youtube ustv

student

Uniwersytet Śląski w programie Kierunki Zamawiane

W ramach programu Uniwersytet Śląski otrzyma środki finansowe z funduszy strukturalnych na zwiększenie liczby absolwentów na następujących kierunkach o kluczowym znaczeniu dla gospodarki opartej na wiedzy:

JM Rektor prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś przewodniczącym KRUP

W trakcie spotkania Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich, odbywającego się w sobotę i niedzielę 21 i 22 czerwca w Szczecinie przeprowadzono wybory władz KRUP na kadencję 2008-2012. Nowym przewodniczącym KRUP został prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś, rektor-elekt Uniwersytetu Śląskiego. Konferencja Rektorów Uniwersytetów Polskich zrzesza rektorów wszystkich 18 polskich uniwersytetów oraz Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie.

Kongres „Akademia Śląska 2020+. Nauka wobec wyzwań regionu”

Zdjęcie: długopis w dłoni

Wskazanie kluczowych wyzwań w rozwoju regionu w perspektywie kolejnych lat to główny temat kongresu organizowanego przez samorząd województwa śląskiego. Spotkanie, w którym uczestniczyć będą przedstawiciele środowisk naukowych, a także biznesu, odbędzie się 24 maja 2019 roku w Sali Sejmu Śląskiego (gmach Urzędu Marszałkowskiego).

Kolejny lot balonu badawczego

Zdjęcie: Balon badawczy Uniwersytetu Śląskiego

20 maja 2019 roku odbędzie się kolejny lot balonu wyposażonego w aparaturę do pomiarów zanieczyszczenia powietrza. Mobile laboratorium to część Uniwersyteckich Laboratoriów Kontroli Atmosfery (ULKA).

Balon wystartuje o godz. 18.00 z parkingu przy budynku Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej w Katowicach. Podczas lotu przeprowadzone zostaną pomiary temperatury, wilgotności oraz ciśnienia, a także stężenie sadzy i ozonu.

Spotkanie autorskie z Piotrem Sommerem

Wydział Filologiczny UŚ w Katowicach

22 maja 2019 roku o godz. 11.30 w sali Rady Wydziału Filologicznego w Katowicach odbędzie się spotkanie autorskie z Piotrem Sommerem – poetą, eseistą, tłumaczem współczesnej poezji anglosaskiej, redaktorem naczelnym miesięcznika „Literatura na Świecie” (od 1994), autorem kilkunastu tomów poetyckich i krytycznoliterackich, między innymi: „W krześle” (1977), „Czynnik liryczny” (1986), „Erraty wybrane.

Kolejne spotkanie z cyklu English and Tea

logo English Language Centre

W piątek 24 maja 2019 roku o godzinie 17.00 w English Language Centre (Katowice, ul. Bankowa 14) rozpocznie się kolejne spotkanie z cyklu English and Tea, które poprowadzi Severyn Brandau (USA) – przebywający w Polsce od kilku lat Amerykanin mający doświadczenie w zakresie edukacji, biznesu i polityki.

Tematem najbliższego spotkania będzie „Identity and Change – Think Globally and Act Locally”. Zgłoszenie udziału w wydarzeniu należy przesłać do 23 maja drogą elektroniczną (e-mail: elc@us.edu.pl) lub telefonicznie (32 359 22 11).

Kontrolowana spontaniczność. Rozmowa z dr Eweliną Tyc na temat kreowania wizerunku polityków

Grafika przedstawiające flagę UE oraz napis: Wybory do Parlamentu Europejskiego

Politycy od lat związani z polskim parlamentem mają dużą świadomość znaczenia budowania własnego wizerunku. Często współpracują ze specjalistami z zakresu public relations, aby zadbać o markę osobistą. Są rozpoznawalni, stale obecni w środkach masowego przekazu, wzbudzają zainteresowanie. Politycy stają się celebrytami, z kolei celebryci na całym świecie coraz częściej decydują się na udział w wyborach parlamentarnych czy prezydenckich.

„Sportowy deptak UŚ”

Rektorat UŚ

Studium Wychowania Fizycznego i Sportu zaprasza na wydarzenie pn. „Sportowy deptak UŚ”, które odbywać się będzie od 27 do 31 maja 2019 roku na deptaku przed rektoratem Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach przy ul. Bankowej. Codziennie, w godz. od 10.00 do 13.00, na studentów czekać będą sportowe atrakcje:

Sekcja aerobiku sportowego na Akademickich Mistrzostwach Polski

logo Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UŚ

Tegoroczne Akademickie Mistrzostwa Polski w aerobiku sportowym organizowane po raz piąty przez Akademicki Związek Sportowy Katowice odbywały się od 9 do 12 maja w katowickiej hali „Kolejarz”. Koordynatorką wydarzenia była mgr Katarzyna Ostrowska ze Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Skróty

Biuletyn Informacji Publicznej
Copyright © 2001-2019
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.