facebook twitter instagram issuu linkedin google+ research gate youtube ustv

Targi Książki w Katowicach

Od 7 do 9 września 2012 r. w Hali Widowiskowo-Sportowej „Spodek” odbędzie się kolejna edycja Targów Książki w Katowicach. Jest to wspólne przedsięwzięcie Miasta Katowic, Uniwersytetu Śląskiego oraz Expo Silesia. Hasło przewodnie imprezy: „Czytanie jest modne!” ma zachęcić do częstszego sięgania po książki. Organizatorzy przedsięwzięcia przygotowali wiele atrakcji. Na stoiskach zaprezentują się wydawcy z całej Polski.

W wydarzeniu udział weźmie prorektor ds. umiędzynarodowienia, współpracy z otoczeniem i promocji dr hab. Mirosław Nakonieczny.

Bogaty program wydarzenia zawiera szereg wykładów, paneli, konferencji i warsztatów, które zainteresują wszystkie osoby zaangażowane w proces tworzenia, dystrybucji oraz popularyzacji czytelnictwa, ale przede wszystkim samych czytelników. Tradycyjnie Targi staną się okazją do spotkania z wybitnymi autorami.

Oprócz przedstawienia oferty wydawnictw o charakterze naukowym, edukacyjnym, popularnonaukowym i beletrystycznym, w programie wydarzenia znajdzie się szereg przedsięwzięć towarzyszących: najmłodsi będą mogli posłuchać bajek, wziąć udział w zabawach edukacyjnych i konkursach, rodzice będą mogli wziąć udział w warsztatach „Bystry Maluch”, doskonalących zdolności poznawcze dzieci. Na uczestników czekać będzie także pokaz nauki szybkiego czytania i panel dyskusyjny na temat e-booków. Uczeni z Uniwersytetu Śląskiego przygotowali serię wykładów i warsztatów o tematyce typograficznej, a także nawiązujących do problematyki naszego regionu oraz edukacji międzykulturowej.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Targów.

O wydarzeniu napisał portal Gazeta.pl w artykule pt. „Spisek, romans, przygoda? Wszystko czeka w Spodku”. (06.09.2012).