Szósta edycja Festiwalu Kultury Ekologicznej „Zielono mi!”

Zielono mi

Od 7 do 12 listopada 2012 r. w kinoteatrze „Rialto” w Katowicach odbędzie się szósta edycja Festiwalu Kultury Ekologicznej „Zielono mi!”. W uroczystej inauguracji wydarzenia udział weźmie prorektor ds. umiędzynarodowienia, współpracy z otoczeniem i promocji dr hab. Mirosław Nakonieczny. Współorganizatorem wydarzenia jest Uniwersytet Śląski w Katowicach. Towarzyszące projekcjom dyskusje poprowadzą pracownicy uczelni: prof. UŚ dr hab. Piotr Skubała oraz dr Ryszard Kulik.

W programie przewidziano: koncert Kapeli ze Wsi Warszawa, projekcje filmowe, dyskusje, wykłady dr. Janusza Korbela i Jacka Szklarka, pokaz Grzegorza Leśniewskiego, spotkanie z prof. dr. hab. Andrzejem Elżanowskim oraz Krystianem Matyskiem, wspólne gotowanie z Magdaleną Cielengą-Wiaterek (autorką bloga http://zielenina.blogspot.com/) i poczęstunek wegetariański.

Szczegółowe informacje oraz program festiwalu znajdują się na stronie internetowej: www.pracownia.org.pl.

O wydarzeniu napisała „Gazeta Wyborcza” w artykule pt. „Rozpoczął się Festiwal Kultury Ekologicznej <<Zielono mi>>”. (07.11.2012).