Szkolenie informacyjne „Praca zagranicą – formalności i uznawalność dyplomów”

Biuro Karier Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach zaprasza wszystkich zainteresowanych na szkolenie informacyjne „Praca zagranicą – formalności i uznawalność dyplomów”. Szkolenie odbędzie się 23 marca 2009 r. o godz. 13.30 w auli nr 3 na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Kolejne szkolenia:

• 26 marca 2009 r. o godz. 13.00 w sali nr 122 na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu (ulica Grota - Roweckiego 5, budynek Instytutu Neofilologii),
  • 31 marca 2009 r. o godz. 10.00 w auli Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (ulica Grażyńskiego 53),
  • 2 kwietnia 2009 r. o godz. 12.30 w sali nr 55 na Wydziale Informatyki i Nauki o Materiałach w Sosnowcu (ulica Żeromskiego 3).

Celem szkolenia będzie przekazanie uczestnikom podstawowych informacji dotyczących formalności związanych z podjęciem pracy w Unii Europejskiej. Szkolenie informacyjne poprowadzą pracownicy Biura Karier Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Zapisy w Biurze Karier po numerem telefonu: (32) 359 20 32.

Program szkolenia:

1. Europejskie Służby Zatrudnienia – EURES

• informacje podstawowe o programie EURES;
  • sposoby poszukiwania pracy zagranicą;
  • jak przygotować się do wyjazdu zagranicę?;
  • odnośniki do stron internetowych poświęconych pracy zagranicą.

2. Podstawowe informacje dotyczące procedur i zasad uznawania polskich dyplomów w Unii Europejskiej

• zawody regulowane i nieregulowane;
  • procedury uznawania dyplomów – jakie dokumenty są wymagane;
  • egalizacja dokumentów;
  • adresy stron internetowych oraz numery telefonów, gdzie uzyskać można szczegółowe informacje dotyczące uznawania dyplomów.

3. Krótka prezentacja obszaru działania Biura Karier Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.