Sympozjum naukowe „Dzień z Wampirem, czyli seryjni zabójcy i metody wykrywcze…”

31.10.2017 - 11:45, aktualizacja 05.11.2019 - 11:18
Redakcja: admin

Koła Naukowe: Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Prawa Medycznego, Prawa Karnego oraz Psychologii w Prawie organizują studenckie sympozjum naukowe pt. „Dzień z Wampirem, czyli seryjni zabójcy i metody wykrywcze w sprawach o zabójstwo”. Konferencja odbędzie się 20 listopada 2017 roku w godz. od 9.30 do 15.00 na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Całość problematyki podzielona została na dwie sesje plenarne poświęcone zagadnieniom prawnym, psychologicznym, kryminalistycznym i kulturowym zjawiska seryjnej przestępczości. Podczas spotkania omówione zostaną takie tematy, jak: studium przypadku, pułapki konceptualizacyjno-metodologiczne, zachowania przestępców oraz ślady pozostawione na miejscach zdarzeń, zbrodnie wykryte po latach, a także filmowe wizerunki seryjnych morderców oraz kwestie prawne związane z ustawą o postępowaniu wobec osób z zaburzeniami psychicznymi stwarzających zagrożenie życia lub zdrowia.

W trakcie sympozjum zorganizowana zostanie również akcja krwiodawstwa realizowana przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Program spotkania (pdf)
Rejestracja uczestników została zakończona.

Grafika dotycząca sympozjum naukowego „Dzień z Wampirem, czyli seryjni zabójcy i metody wykrywcze w sprawach o zabójstwo” (zawiera dane dotyczące organizatorów, przedmiot spotkania, data i miejsce)