facebook twitter instagram issuu linkedin google+ research gate youtube ustv

„Święto Drzewa” z Uniwersytetem Śląskim

klon

W tym roku przypada 10. rocznica programu edukacji ekologicznej „Święto Drzewa”, który ma na celu podnoszenie świadomości w zakresie ochrony środowiska. Programowi, realizowanemu od 2003 roku przez Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne Klub Gaja, towarzyszy co roku akcja sadzenia drzew.

Inauguracja śląskiej edycji „Święta Drzewa” odbędzie się 12 października 2012 r. o godz. 11.30 na terenie uniwersyteckiego kampusu – przy budynku Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej (Katowice, ul. Bankowa 11A).

W programie wydarzenia zaplanowano:

• o godz. 10.00 – wykład prof. UŚ dr. hab. Piotra Skubały pt. „Pochwała martwego drzewa” – nawiązanie do wykładu stanowi specjalnie przygotowana strona internetowa Po co nam martwe drzewa?– oraz prezentacja dobrych praktyk programu „Święto Drzewa”, którą poprowadzi Jacek Bożek z Klubu Gaja. Spotkania będą miały miejsce w auli Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska (Katowice, ul. Bankowa 9);
  • o godz. 11.00 – konferencja prasowa;
  • o godz. 11.30 – „Odsłonięcie ważnej kłody” oraz sadzenie drzewa (klonu polnego) przed budynkiem Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej. W wydarzeniu uczestniczyć będą przedstawiciele Urzędu Miasta Katowic, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego, Lasów Państwowych, Biblioteki Śląskiej oraz Uniwersytetu Śląskiego.

Organizatorami „Święta Drzewa” są Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne Klub Gaja oraz Uniwersytet Śląski. Inauguracji towarzyszyć będzie wystawa edukacyjna „Święto Drzewa” zorganizowana w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego oraz zbiórka makulatury w ramach akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie”.

Zapowiedź wydarzenia przygotowana przez Telewizję internetową Uniwersytetu Śląskiego: http://telewizja.us.edu.pl.

Odtwórz film