Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu na Uniwersytecie Śląskim

W najbliższy czwartek, 15 listopada 2012 r., obchodzony będzie Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu. W międzynarodowe obchody tego dnia włączył się również Uniwersytet Śląski.

O godz. 12.40 w auli im. Kazimierza Popiołka na Wydziale Nauk Społecznych UŚ odbędzie się specjalna prelekcja dot. szkodliwości palenia tytoniu. Wykład poprowadzi przedstawiciel Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

W tym dniu od godz. 12.00 do 14.00 na Wydziale Nauk Społecznych ustawione zostanie specjalne stoisko WSSE w Katowicach, przy którym będzie można za darmo zbadać m.in. swoje parametry oddechowe i ciśnienie krwi.

Przypominamy również, że na terenie Uniwersytetu Śląskiego obowiązuje całkowity zakaz palenia.

Foto: Wojciech Łaba