Sukcesy zawodników z UŚ w AMŚ w judo kobiet i mężczyzn

30.04.2018 - 11:57 aktualizacja 30.04.2018 - 11:57
Redakcja: admin

24 kwietnia 2018 roku w Ośrodku Sportu Politechniki Śląskiej w Gliwicach odbyły się Akadmickie Mistrzostwa Śląska w judo kobiet i meżczyzn. Reprezentacja Uniwersytetu Śląskiego w kategorii kobiet w rywalizacji drużynowej wywalczyła I miejsce, natomiast drużyna mężczyzn uplasowała się na III pozycji.

Osiągnięcia zawodniczek i zawodników UŚ:

• Agnieszka Witasik (Wydział Filologiczny) – II miejsce – kategoria do 52 kg,
  • Aleksandra Filipowicz (Wydział Pedagogiki i Psychologii) – III miejsce – kategoria do 52 kg,
  • Aleksandra  Świetlicka (Wydział Matematyki, Fizyki i Chemii) – I miejsce – kategoria do 57 kg,
  • Agnieszka Kusek (Wydział Filologiczny) – III miejsce – kategoria do 57 kg,
  • Karolina Haberka (Wydział Prawa i Administracji) – I miejsce – kategoria do 78 kg,
  • Justyna Gołąb (Wydział Nauk Społecznych) – II miejsce – kategoria do 78 kg,
  • Adrianna Pucek (Wydział Nauk Społecznych) – III miejsce – kategoria do 78 kg.

• Paweł Piątek (Wydział Prawa i Administracji) – III miejsce – kategoria do  66 kg,
  • Oskar Burzyk (Wydział Prawa i Administracji) – II miejsce – kategoria do  73 kg,
  • Dawid Dziadek (Wydział Prawa i Administracji) – II miejsce – kategoria do  81 kg,
  • Marcel Olbryś (Wydział Filologiczny) – III miejsce – kategoria do 81 kg,
  • Konrad Czarski-Bananaty (Wydział Informatyki i Nauki o Materiałach) – III miejsce – kategoria do  100 kg,
  • Mateusz Kowalski (Wydział Prawa i Administracji) – III miejsce  – kategoria powyżej 100 kg.

Punkty dla drużyny męskiej zdobyli także: Patryk Marciniszyn (Wydział Informatyki i Nauki o Materiałach) w kategorii do 100 kg, Jakub Kmieć (Wydział Prawa i Administracji)  w kategorii do  81 kg, Łukasz Jastrzębski (Wydział Prawa i Administracji) w kategorii do 73 kg, Michał Hutniczak (Wydział Prawa i Administracji) w kategorii do 66 kg.

Trenerem sekcji judo jest mgr Adam Górnik ze Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Uniwersytetu Śląskiego.