Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Studentka UŚ na 25. Mistrzostwach Europy w biegach przełajowych w Tilburgu

11.12.2018 - 14:31 aktualizacja 11.12.2018 - 14:31
Redakcja: admin

9 grudnia 2018 roku w Tilburgu (Holandia) rozegrane zostały 25. Mistrzostwa Europy w biegach przełajowych, do udziału w których została zgłoszona rekordowa liczba 590 zawodników i zawodniczek z 38 państw. W zawodach udział wzięła również reprezentacja Polski.

Do reprezentacji na Mistrzostwa Europy Polski Związek Lekkiej Atletyki zakwalifikował trzy najlepsze seniorki Mistrzostw Polski z biegu na dystansie 6 km oraz trzy najlepsze juniorki Mistrzostw Polski z biegu na dystansie 4 km. W przypadku mężczyzn w skład reprezentacji weszli: złoty medalista Mistrzostw Polski oraz pierwszy senior i junior. Młodzieżowcy i seniorzy biegają na dystansie 8 km, juniorzy z kolei na dystansie 6 km.

Do reprezentacji Polski na 25. Mistrzostwach Europy w biegach przełajowych w Tilburgu PZLA zakwalifikowało: Elizę Megger – studentkę I roku na Wydziale Nauk Społecznych UŚ, Klaudię Pawlus, Patrycję Kapałę, Weronikę Pyzik, Annę Gosk oraz Aleksandrę Brzezińską. Wśród mężczyzn znaleźli się: Mikołaj Czeronek, Bartosz Jarczok, Dariusz Boratyński, Mateusz Dębski, Nikodem Dworczak, Mateusz Kaczmarek i Wojciech Sowik.

W biegu juniorek wystartowało 88 zawodniczek. Eliza Megger ukończyła bieg na 43. pozycji z czasem 14.40, tracąc do zwyciężczyni Nadii Battocletti z Włoch około 1,5 min i wyprzedzając między innymi Klaudię Pawlus, która uplasowała się na 65. lokacie.