Studencki Klub Filmowy zaprasza na film "Droga do szczęścia"

Samorząd Studencki Uniwersytetu Śląskiego zaprasza 29 października 2009 r. (czwartek) o godz. 18:00 do Kina Helios Katowice (ALTUS, ul. Uniwersytecka 13) na pierwsze w tym roku akademickim spotkanie Studenckiego Klubu Filmowego. Wprowadzenie i dyskusję poprowadzi dr Ryszard Kulik z Instytutu Psychologii UŚ, komentując problemy poruszane przez film Droga do szczęścia (Revolutionary Road). Bilety w cenie 10 zł dla wszystkich, do nabycia w kasach kina od 22 października 2009 r.

Film Droga do szczęścia, na podstawie książki Richarda Yatesa, opowiada historię młodego małżeństwa, mieszkającego na przedmieściach Connecticut w połowie lat 50-tych. Frank ugrzązł w dobrze płatnej, ale nudnej pracy biurowej. Gospodyni domowa April, ciągle opłakuje stojącą kiedyś przed nią szansę na zrobienie kariery aktorskiej. Dlaczego mają problemy i czy można je rozwiązać?

"Przejmujący dramat o ludziach próbujących wyrwać się z potrzasku przeciętności" - Rafał Świątek, Rzeczpospolita
"Dramatowi Sama Mendesa bliżej do Bergmana niż do gładkich, sentymentalnych love story." - Janusz Wróblewski, Polityka
"Genialny duet DiCaprio - Winslet" - Michał Burszta, filmweb.pl