Studencki Klub Filmowy zaprasza na film "Choć goni nas czas"

Samorząd Studencki Uniwersytetu Śląskiego zaprasza 19 listopada 2009 r. (czwartek) o godz. 18:00 do Kina Helios Katowice (ALTUS, ul. Uniwersytecka 13) na kolejne spotkanie Studenckiego Klubu Filmowego. W programie krótki wykład "Przekroczyć zwrotnik raka" przygotowany przez mgr Ewę Wojtynę, lekarza i psychologa oraz projekcja filmu "Choć goni nas czas" ("The Bucket List", komedia/dramat, reż. Rob Reiner, 97 min). Opowiada on historię dwóch mężczyzn, którzy spotykają się w szpitalnej sali. Obydwaj mają dużo czasu, żeby pomyśleć o tym, co jeszcze może się wydarzyć i jak wiele z tego zależy od nich. Pomimo pozornie dzielących ich różnic, szybko odkrywają, że łączą ich dwie ważne rzeczy: potrzeba zaakceptowania siebie i realizacji marzeń. Bilety w cenie 10 zł dla wszystkich, do nabycia w kasach kina od 13 listopada 2009 r.

SKF to organizowane raz w miesiącu (od października 2007 roku) pokazy skierowane do wszystkich zainteresowanych filmem lub tematem danego spotkania. Złożone są one z projekcji filmowej, wprowadzenia do filmu i komentarzy zaproszonych specjalistów oraz dyskusji widzów.