Studencki Klub Filmowy zaprasza na film "Butelki zwrotne"

Samorząd Studencki UŚ serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych na kolejne spotkanie Studenckiego Klubu Filmowego. Odbędzie się ono 22 stycznia 2009 r., o godzinie 17:00. Będzie to ostatnie spotkanie Studenckiego Klubu Filmowego przed zimową przerwą międzysemestralną.

Wyruszymy w filmową podróż do Czech. Poznamy nauczyciela, który tuż przed emeryturą rezygnuje z pracy w szkole i zatrudnia się w punkcie skupu butelek... To początek historii w filmie Butelki zwrotne - kapitalnej komedii obyczajowej - nieobarczonej bagażem taniego gagu, ze znakomicie nakreślonymi postaciami. W film wprowadzi nas dr Teresa Sikora (Instytut Psychologii UŚ), która zapowiedziała, że na Butelki zwrotne nie powinni iść mentalnie leniwi; nie ma tutaj rubasznych dowcipów (no..., może poza dwoma), potwierdzania stereotypów czy oczywistych puent. To film dla otwartych na inność - inność nienachalną; wkomponowaną w płeć, wiek, doświadczenie. To, przede wszystkim, film dla tych, którzy potrafią, chociaż czasem, nie narzucać swoich przekonań. To film-trening wyobraźni dla doznań jeszcze nie poznanych bądź już zapomnianych. Odżywczy. Z amoralnym finałem?.. O czym on właściwie opowiada?... Spróbujmy wspólnie o tym porozmawiać.

Czas: czwartek, 22.01.2009, godz. 17:00
Film: Butelki zwrotne, reż. Jan Svěrák, 100 minut