"Stąd do sukcesu" - debata studentów z przedsiębiorcami

W czwartek 23 października Uniwersytet Śląski w Katowicach oraz Wyższa Szkoła Bankowości i Finansów w Bielsku-Białej połączą się internetowym telemostem w związku z debatą na temat przedsiębiorczości pod tytułem Stąd do sukcesu. Poprowadzi ją Cezary Królak z TVN CNBC Biznes.

Debata odbędzie się o godz. 10.45 w auli Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach przy ul. Bankowej 11b.

Tematy:
- Czy przedsiębiorca posiada wyjątkowe cechy, które predysponują go do odniesienia sukcesu?
- Czy każdy może zostać przedsiębiorcą i z sukcesem prowadzić firmę?
- Od czego zacząć pracę nad własną firmą?

Aby umożliwić studentom Uniwersytetu Śląskiego udział w debacie prorektor ds. kształcenia prof. dr hab. Czesław Martysz podjął decyzję o ogłoszeniu godzin rektorskich od 10.00 do 14.00.

Narodowy Bank Polski oraz NBPortal.pl chcą zmotywować studentów wszystkich kierunków, uczelni publicznych i niepublicznych, przejawiających cechy przedsiębiorcze i/lub interesujących się zagadnieniami z dziedziny gospodarki do otwierania własnych przedsiębiorstw i realizowania swoich pomysłów na biznes.

Oprócz studentów i przedsiębiorców w debacie udział wezmą: Marek Zuber – analityk finansowy, Jacek Santorski – psycholog biznesu, prof. dr hab. Barbara Kożusznik – psycholog pracy i organizacji, prorektor ds. studenckich, promocji i współpracy z zagranicą UŚ.

Bezpośrednio po debacie uczestnicy będą mogli wziąć udział w bezpłatnych warsztatach, których tematami będą: profil osobowościowy przedsiębiorcy, biznes plan – jak przeprowadzić badanie rynku, aby znaleźć w nim lukę i jak zbudować biznes plan, budowanie wizerunku firmy.

Plan warsztatów:

I BLOK TEMATYCZNY: Biznes plan - jak przeprowadzić badanie rynku, aby znaleźć w nim lukę; jak zbudować biznes plan?

• prowadzący: Tomasz Szabelski (Stowarzyszenie Inicjatywa)
    • 15.10 - 16.40 - gr.2
  • prowadzący: dr Monika Sulimowska-Formowicz (Uniwersytet Śląski w Katowicach)
    • 15.10 - 16.40 - gr.2

II BLOK TEMATYCZNY: Budowanie wizerunku firmy - liczba miejsc ograniczona - grupy 30 osób

• prowadzący: prof. dr hab. Dariusz Pawelec (Uniwersytet Śląski w Katowicach)
    • 15.10 - 16.40 - gr.2
  • prowadzący: Wojciech Czyżewski (Media Partner, W.Czyżewski, M.Lorenc)
    • 15.10 - 16.40 - gr.2

III BLOK TEMATYCZNY: Profil osobowościowy przedsiębiorcy - liczba miejsc ograniczona - grupy 30 osób

• prowadzący: dr Jarosław Polak (Uniwersytet Śląski w Katowicach)
    • 15.10 - 16.40 - gr.2
  • prowadzący: dr Ewa Krawczyk (Uniwersytet Śląski w Katowicach)
    • 15.10 - 16.40 - gr.2

Zapisy na warsztaty przyjmuje Biuro Karier Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach pod numerem telefonu: (32) 359 19 82. W dniu debaty zapisy na warsztaty będą przyjmowane na stoisku Biura Karier, które będzie się znajdować w holu Wydziału Prawa i Administracji UŚ.

organizatorzy: Narodowy Bank Polski, NBPortal.pl
współorganizator: Uniwersytet Śląski w Katowicach
partnerzy: Wyższa Szkoła Bankowości i Finansów w Bielsku-Białej, Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach
partnerzy medialni: Radio Eska oraz Newsweek Polska