Srebrny Medal Papieski z okazji jubileuszu uczelni

27.05.2018 - 20:04 aktualizacja 05.11.2019 - 11:17
Redakcja: admin

JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk odebrał 27 maja 2018 roku w Piekarach Śląskich Srebrny Medal Papieski. Odznaczenie zawierające inskrypcję Franciscvs Pont Max Anno III zostało przyznane w związku z jubileuszem uczelni.

Medal wręczył ks. kard. Zenon Grocholewski – legat papieski, doktor honoris causa Uniwersytetu Śląskiego, reprezentujący Ojca Świętego na obchodach 700-lecia konsekracji pierwszego kościoła w Piekarach Śląskich. Uroczystość, która odbyła się w Sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej, stanowiła centralny punkt piekarskiej pielgrzymki mężczyzn i młodzieńców.

Moment wręczenia medalu

fot. Przemysław Kucharczak / Foto Gość

Po mszy św. delegacja z Uniwersytetu Śląskiego, w skład której weszli między innymi: prof. dr hab. Rafał Molencki, prof. zw. dr hab. Maciej Sablik oraz prof. zw. dr hab. Wojciech Świątkiewicz, wpisała się do księgi parafialnej.

Wpis do księgi parafialnej    Srebrny Medal Papieski

Wpis do księgi pamiątkowej oraz Srebrny Medal Papieski