Spotkanie z wiceprezesem Rady Ministrów, ministrem nauki i szkolnictwa wyższego dr. Jarosławem Gowinem

W poniedziałek 23 listopada 2015 r. w siedzibie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego, przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś spotkał się z wiceprezesem Rady Ministrów, ministrem nauki i szkolnictwa wyższego dr. Jarosławem Gowinem. Spotkanie poświęcone było najważniejszym sprawom szkolnictwa wyższego i nauki.

W spotkaniu udział wzięli wiceprzewodniczący KRASP: JM Rektor Politechniki Łódzkiej prof. dr hab. inż. Stanisław Bielecki oraz JM Rektor Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie prof. zw. dr hab. Ryszard Zimak.

Urzędy wiceprezesa Rady Ministrów RP oraz ministra nauki i szkolnictwa wyższego dr Jarosław Gowin objął 16 listopada 2015 r. Zaprzysiężenie rządu odbyło się w Pałacu Prezydenckim.