Spotkanie z inicjatorami projektu „Job Shadowing…”

03.04.2019 - 09:32, aktualizacja 03.04.2019 - 09:32
Redakcja: admin

Organizacja studencka Paneuropa realizuje projekt „Job Shadowing – Cień Szansy”, powalający studentom przekonać się, jak wygląda dany zawód w praktyce. Okazją do tego jest obserwacja wybranego stanowiska pracy. Przez kilka dni uczestnicy projektu mają możliwość przyglądania się pracy na danym stanowisku i sprawdzenia, jak wygląda typowy dzień pracy w wybranym przez siebie zawodzie. Taka obserwacja pozwala nie tylko skonfrontować swoje wyobrażenia z rzeczywistością, ale również podjąć decyzję, co do dalszego rozwoju kariery.

Inicjatywa jest skierowana do studentów wszystkich szkół wyższych na Górnym Śląsku, a szczegółowe informacje na temat projektu oraz rekrutacji do programu będzie można uzyskać podczas spotkania z przedstawicielami organizacji Paneuropa, które odbędzie się 4 kwietnia 2019 roku na Wydziale Nauk Społecznych UŚ. Stoisko organizatorów przedsięwzięcia dostępne będzie w godz. od 10.00 do 14.00 w holu głównym.

Projekt, wyróżniony w programie Ideas Loading za innowacyjność oraz perspektywiczność, uzyskał wsparcie finansowe ze strony korporacji KPMG.

Zgłoszenia udziału przyjmowane są do 14 kwietnia 2019 roku. Podsumowaniem programu będzie spotkanie, podczas którego studenci oraz firmy będą mogli wymienić się zdobytym doświadczeniem.