Spotkanie z autorami czwartego tomu „Literatury dla dzieci i młodzieży”

We wtorek 21 października 2014 r. o godz. 16.00 w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej w Katowicach odbędzie się promocja czwartego tomu „Literatury dla dzieci i młodzieży”, poświęconego tekstom, książkom adresowanym do młodego czytelnika a powstałym w okresie Polski Ludowej. Dyskusję poprowadzą redaktorki tomu – prof. zw. dr hab. Krystyna Heska-Kwaśniewicz i dr hab. Katarzyna Tałuć oraz autorzy poszczególnych rozdziałów.

Spotkanie o:

• „Kopciuszku” na literackich salonach,
  • (prze)meblowaniach w poezji dla dzieci,
  • tym, co czytały dziewczęta,
  • książkach harcerskich, historycznych, biograficznych, fantastycznonaukowych,
  • Tytusie, Romku i A'Tomku i innych komiksach,
  • tym, co uczniowie musieli czytać w szkole,
  • książce zabawce,
  • bibliotekach dla dzieci i młodzieży,
  • rynku wydawniczym publikacji dziecięco-młodzieżowych,
  • sztuce ilustrowania

adresowane jest między innymi do bibliologów, polonistów, bibliotekarzy, nauczycieli oraz studentów kierunków humanistycznych.

Przewidziana jest również rozmowa na temat tomu, który byłby podsumowaniem wszystkich dotychczas wydanych części „Literatury dla dzieci i młodzieży” oraz wyznaczałby perspektywy dalszych badań.