Spotkanie wigilijne dla studentów obcokrajowców

17 grudnia 2014 r. o godz. 17.00 w auli im. Kazimierza Lepszego w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 12) odbędzie się tradycyjne już spotkanie wigilijne dla studentów obcokrajowców studiujących na UŚ. Wydarzenie organizowane jest przez Szkołę Języka i Kultury Polskiej UŚ. Będzie to niepowtarzalna okazja, by w międzynarodowym gronie przełamać się opłatkiem, wspólnie zaśpiewać kolędy i obejrzeć jasełka w wykonaniu studentów SJiKP UŚ. Spotkanie ma także wymiar dydaktyczny, ponieważ wielu ze studiujących na uczelni cudzoziemców nigdy dotąd nie było w Polsce w okresie świątecznym – będą mieli możliwość dowiedzieć się więcej na temat polskich tradycji, obrzędów i zwyczajów przedświątecznych i świątecznych, porównać je z tymi charakterystycznymi dla ich krajów, a także skosztować typowych polskich potraw wigilijnych. W uroczystości wezmą udział władze uczelni, a także zaproszeni goście, przyjaciele, pracownicy i współpracownicy Szkoły Języka i Kultury Polskiej UŚ. Spotkanie poprowadzi mgr Magdalena Knapik ze Szkoły Języka i Kultury Polskiej UŚ.