Spotkanie świąteczne z udziałem studentów i naukowców UŚ

W czwartek 17 kwietnia 2014 r. o godz. 11.00 w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 12, sala 29) odbędzie się spotkanie z udziałem studentów i naukowców Uniwersytetu Śląskiego dotyczące świąt Wielkiej Nocy oraz związanych z nimi tradycji.

Anna Vysochina – obywatelka Ukrainy, studentka I roku studiów II stopnia na kierunku międzynarodowe studia polskie zaprezentuje techniki kraszenia jajek, wyjaśni symbolikę wzorów i kolorów. Dotychczas prowadziła liczne warsztaty z tego zakresu na terenie Ukrainy. Dodatkowo słuchacze międzynarodowych studiów polskich opowiedzą o idiomach i zwrotach językowych z użyciem słów związanych z tematyką Wielkanocy w ich językach.

Naukowcy ze Szkoły Języka i Kultury Polskiej UŚ opowiedzą o polskich zwyczajach świątecznych, znaczeniu święconych pokarmów oraz o obrzędach i zwyczajach wielkanocnych.

O wydarzeniu napisał serwis „wyborcza.pl” w artykule pt. „Zagranicznym studentom z Katowic podobają się polskie zwyczaje wielkanocne” (17.04.2014)

O wydarzeniu napisał serwis „www.tvp.pl” w artykule pt. „Zagranicznym studentom z Katowic podobają się polskie zwyczaje wielkanocne” (17.04.2014)

O wydarzeniu napisał serwis „www.dziennikzachodni.pl” w artykule pt. „Zagranicznym studentom z Katowic podobają się polskie zwyczaje wielkanocne” (17.04.2014)