Spotkanie pt. „Światło ze Śląska, czyli rzecz o Profesorze Auguście Chełkowskim”

09.02.2017 - 17:54, aktualizacja 09.02.2017 - 17:54
Redakcja: admin

W czwartek 23 lutego 2017 roku o godz. 12.00 w Instytucie Fizyki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (ul. Uniwersytecka 4, aula im. Andrzeja Pawlikowskiego) rozpocznie się spotkanie pt. „Światło ze Śląska, czyli rzecz o Profesorze Auguście Chełkowskim” organizowane w ramach działalności Nowej Wszechnicy Górnośląskiej „Solidarność” Uniwersytetu Śląskiego.

Patronat nad wydarzeniem objął JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk.

Spotkanie zostanie zorganizowane z okazji 90. rocznicy urodzin i 18. rocznicy śmierci prof. Augusta Chełkowskiego. Słowo wstępne wygłoszą dyrektor Instytutu Fizyki dr hab. Jerzy Dajka oraz arcybiskup senior ks. dr Damian Zimoń. W programie wydarzenia zaplanowano pięć referatów, które przedstawią pracownicy Zakładu Fizyki Ciała Stałego: prof. dr hab. Grażyna Chełkowska, prof. zw. dr hab. Alicja Ratuszna, prof. dr hab. Jacek Szade; a także prof. dr hab. Jerzy Zioło i mgr Ewa Żurawska – wiceprzewodnicząca NSZZ „Solidarność” Uniwersytetu Śląskiego.

Chęć udziału w spotkaniu należy zgłaszać drogą elektroniczną na adres e-mail: ewazurawska@gmail.com do 15 lutego.