Spotkanie przedstawicieli KRASP z dr Liane Hentschke, dyrektor ds. współpracy międzynarodowej CNPq

3 lutego 2014 r. o godz. 10.00 na Uniwersytecie Warszawskim (ul. Krakowskie Przedmieście 26/28, Pałac Kazimierzowski) odbędzie się spotkanie przedstawicieli Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich z dr Liane Hentschke, dyrektor ds. współpracy międzynarodowej CNPq (National Council for Scientific and Technological Development) – agencji wykonawczej ds. brazylijskiego programu stypendialnego „Nauka bez granic”.

W spotkaniu uczestniczyć będą m.in. przewodniczący KRASP prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś, Honorowa Przewodnicząca KRASP prof. dr hab. Katarzyna Chałasińska-Macukow, przewodniczący komisji poszczególnych typów uczelni, przewodniczący komisji KRASP związani z kierunkami kształcenia interesującymi partnerów brazylijskich, a także JM Rektor Uniwersytetu Warszawskiego dr hab. prof. UW Marcin Pałys, dyrektor CESLA UW dr Joanna Gocłowska-Bolek oraz przedstawiciele biura KRASP.

Rozmowy dotyczyć będą m.in. warunków i perspektyw współpracy polsko-brazylijskiej w ramach programu „Science without borders” i realizacji podpisanego porozumienia między KRASP a CNPq.

3 lutego delegacja z Brazylii wraz z przewodniczącym KRASP odwiedzi Uniwersytet Warszawski oraz Politechnikę Warszawską, natomiast 4 lutego spotka się z przedstawicielami Uniwersytetu Jagiellońskiego i Politechniki Krakowskiej.

Szczegółowe informacje nt. brazylijskiego programu stypendialnego „Nauka bez granic” dostępne sa na stronie: www.us.edu.pl.