Spotkanie poświęcone SmartCities w Niemczech

31 marca 2014 r. w Dortmundzie odbędzie się drugi szczyt wiedzy (Zweiter Wissens Gipfel) poświęcony tematyce SmartCities, z udziałem władz miast wchodzących w skład Zrzeszenia Regionalnego Ruhry. W spotkaniu udział weźmie prorektor ds. umiędzynarodowienia, współpracy z otoczeniem i promocji dr hab. Mirosław Nakonieczny.

Wydarzenie organizowane jest przez Uniwersytecką Koalicję Metropolii Ruhr (University Alliance Metropolis Ruhr). Koalicja składa się z trzech największych uniwersytetów Zagłębia Ruhry: Bochum, Dortmund oraz Duisburg-Essen, które dążą do realizacji badań przy użyciu nowoczesnej aparatury oraz prowadzenia dydaktyki na wysokim poziomie.

Więcej o Koalicji.

Szczegółowe informacje na temat Zrzeszenia Regionalnego Ruhry dostępne są na stronie: www.metropoleruhr.de/pl.