Spotkanie otwarte z prof. Witoldem Orłowskim

27 maja 2009 r. o godz. 15.00 w auli nr 7 Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (ul. Bankowa 11b) z wizytą gościł prof. Witold Orłowski, który wygłosił wykład pt. „Gospodarcze fundamenty dobrego państwa”. Było to piąte z kolei, a drugie w tym roku spotkanie z cyklu wykładów "Gazety Wyborczej" i Fundacji FOR – „Rozmowy o dobrym państwie".

Pierwszym gościem, a zarazem inicjatorem spotkań, był prof. Leszek Balcerowicz, następnie w auli Uniwersytetu Śląskiego gościł redaktor naczelny "Gazety Wyborczej" Adam Michnik, prof. Marek Safian, prawnik, prezes Trybunału Konstytucyjnego w latach 1998-2006 oraz prof. Jerzy Buzek, premier rządu RP w latach 1997-2001, deputowany do Parlamentu Europejskiego.

Organizatorami wykładu otwartego są: "Gazeta Wyborcza", Fundacja FOR, Uniwersytet Śląski w Katowicach oraz Radio TOK FM.