Spotkanie otwarte z prof. Jerzym Buzkiem

25 lutego 2009 r. (środa) o godz. 11.00 w auli im. Kazimierza Lepszego w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (ul. Bankowa 12) z wizytą gościł prof. Jerzy Buzek - polityk, premier rządu RP w latach 1997-2001, deputowany do Parlamentu Europejskiego.

Było to czwarte z kolei, a pierwsze w tym roku spotkanie z cyklu wykładów "Gazety Wyborczej" i Fundacji FOR - "Rozmowy o dobrym państwie". Pierwszym gościem, a zarazem inicjatorem spotkań był prof. Leszek Balcerowicz, następnie w auli Uniwersytetu Śląskiego gościł redaktor naczelny "Gazety Wyborczej" Adam Michnik oraz prof. Marek Safjan - prawnik, prezes Trybunału Konstytucyjnego w latach 1998-2006.

Organizatorami wykładu otwartego byli: "Gazeta Wyborcza", Fundacja FOR, Uniwersytet Śląski w Katowicach oraz Radio TOK FM.