Spotkanie opłatkowe dla studentów obcokrajowców

16 grudnia 2015 roku o godzinie 17.30 w auli im. Kazimierza Lepszego w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego odbędzie się międzynarodowe spotkanie wigilijne zorganizowane przez Szkołę Języka i Kultury Polskiej Uniwersytetu Śląskiego i Katedrę Międzynarodowych Studiów Polskich UŚ dla studentów obcokrajowców, którzy w roku akademickim 2015/2016 rozpoczęli naukę na naszej uczelni.

W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele Uniwersytetu Śląskiego, zaproszeni wykładowcy i współpracownicy Szkoły Języka i Kultury Polskiej UŚ. Gości powitają dyrektor SJiKP prof. dr hab. Jolanta Tambor oraz kierownik Katedry Międzynarodowych Studiów Polskich dr hab. prof. UŚ Romuald Cudak.

Wieczór opłatkowy będzie okazją do poznania polskich tradycji i zwyczajów świątecznych. Uczestnicy spotkania zaśpiewają polskie kolędy, skosztują wigilijnych potraw, przełamią się opłatkiem, a także obejrzą jasełka w wykonaniu studentów z Włoch, Ukrainy, Kazachstanu, Turcji, Austrii, Białorusi i innych krajów, przygotowanych przez mgr Magdalenę Knapik.