Spotkanie autorskie z Jerzym J. Fąfarą

24 kwietnia 2009 o godz. 13.00 na Wydziale Filologicznym w sali 304 odbędzie się spotkanie autorskie z Jerzym J. Fąfarą, autorem książki "18 znaczy życie. Rzecz o Józefie Szajnie".

„18 znaczy życie” to historia Józefa Szajny, światowej sławy twórcy teatru awangardowego, ukazana z perspektywy doświadczenia obozowego oraz lat młodości spędzonych w rodzinnym mieście Rzeszowie. Razem z bohaterem czytelnik przenosi się do obozu w Oświęcimiu, podejmuje próbę ucieczki, stoi pod ścianą śmierci. Zaraz potem wagaruje nad Wisłokiem, jest przesłuchiwany przez gestapo, broni swego miasta od nalotu bombowego. Mamy do czynienia z ciekawym spektaklem, w którym czytelnik czuje się widzem, a zarazem obserwuje rozgrywające się wydarzenia z pozycji naocznego świadka, obserwatora. Książka balansując na granicy literatury faktu, ocierając się o wywiad-rzekę, ukazuje opowieść o ludziach, którzy doświadczyli nieludzkiego zniewolenia, jednocześnie ocalając siebie.