facebook twitter instagram issuu linkedin google+ research gate youtube ustv

ŚMCEBI włącza się w obchody chorzowskiego święta miasta

Logo ŚMCEBI

W ramach chorzowskiego Święta Miasta 2017 w Śląskim Międzyuczelnianym Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych (Chorzów, ul. 75 Pułku Piechoty 1) zaplanowano szereg atrakcji dla studentów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Na program wydarzenia, które odbędzie się w czwartek 1 czerwca 2017 roku, składają się spotkania, warsztaty, wykłady otwarte, w tym:

• gra typu escape room, której celem będzie ucieczka uczestników z zamkniętego pomieszczenia w określonym czasie,
  • wykłady otwarte z zakresu nanofizyki w ramach Seminar 10th Anniversary of Studies Nanophysics and Mesoscopic Materials at University of Silesia in Katowice:
  • wykład otwarty pt. „Sztuka patrzenia – kreatywność w myśleniu dzięki fotografii” wygłosi Małgorzata Pióro.

W godz. od 9.00 do 16.00 w mobilnym punkcie rekrutacyjnym Uniwersytetu Śląskiego kandydaci na studia będą mogli nie tylko zapoznać się z ofertą edukacyjną uczelni, lecz również zarejestrować się w systemie IRK (Internetowa Rejestracja Kandydatów). O godz. 14.00 zaplanowano ponadto finał konkursów: „Od Algorytmu do Zawodowca”, „Sfotografuj fizykę” oraz „E-gimnazjalista”. Finaliści konkursu „Sfotografuj fizykę” będą mogli uczestniczyć w warsztatach fotograficznych pt. „Rozwiń skrzydła swojego potencjału – zatrzymaj chwile…” prowadzonych przez Małgorzatę Pióro, artystę fotografika, pedagoga, socjologa, trenera doświadczenia oraz podróżniczkę.

Udział w grze typu escape room należy zgłaszać podając imię i nazwisko oraz godzinę w treści wiadomości wysłanej na adres e-mail: escaperoom.smcebi@gmail.com. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.smcebi.us.edu.pl.