Śląskie Targi Kariery na Uniwersytecie Śląskim

Już 5 marca 2015 r. od godz. 10.00 do 15.00 na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu odbędą się III Śląskie Targi Kariery 2015. W inauguracji wydarzenia udział weźmie prorektor ds. umiędzynarodowienia, współpracy z otoczeniem i promocji dr hab. Mirosław Nakonieczny.

Pierwsza i druga edycja wydarzenia spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony studentów i absolwentów, dlatego też w 2015 roku Biuro Karier UŚ i HRM Institute ponownie umożliwiają zapoznanie się z ofertą najbardziej prestiżowych pracodawców. Firmy natomiast mają szansę znalezienia najzdolniejszych kandydatów spośród przybyłych młodych ludzi. Dzięki innowacyjnej formule spotkań z przedstawicielami firm – „Rozmowom na okrągło”, uczestnicy będą mieli okazję bliższego poznania potencjalnego pracodawcy. Podczas 30-minutowego spotkania, pracodawcy i studenci będą rozmawiać przy „okrągłym stole”.

Każdy zainteresowany będzie mógł skonsultować swoje dokumenty aplikacyjne (stoisko CV Point) oraz wykonać profesjonalne zdjęcie do dokumentów (w FotoPoint).

Śląskie Targi Kariery to:

• spotkania z pracodawcami,
  • najlepsze ogólnopolskie i lokalne firmy,
  • warsztaty, prezentacje i prelekcje,
  • konsultacje związane z planowaniem kariery,
  • krok w stronę rozwoju zawodowego.

Targom towarzyszyć będą szkolenia i warsztaty:

• godz. 10.30–11.45 – warsztaty pt. „»Jak wypaść, żeby znaleźć«, czyli jak napisać dobre CV i dobrze wypaść w rozmowie kwalifikacyjnej” (Grafton Recruitment),
  • godz. 12.00–13.00 – prezentacja pt. „Global Risks and their Impact on Local Business” (IntegraScreen a Thomson Reuters Business),
  • godz. 13.15–14.45 – warsztaty pt. „»Nie daj się zaskoczyć – improwizuj«, czyli jak wytrenować odwagę i pożegnać stres” (Trener Krzysztof Antczak).

Studenci spoza Wydziału Filologicznego mają zapewniony bezpłatny transport. Bus będzie jeździł na trasie Katowice (okolice Wydziału Nauk Społecznych od strony Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii)–Sosnowiec–Chorzów–Katowice–Sosnowiec (rozkład jazdy).

Zapisy na spotkania przy okrągłym stole oraz warsztaty i prezentacje: biuro@targikariery.com lub w recepcji targowej w dniu imprezy. Rejestracja uczestników prowadzona jest na stronie targów.

Patronat honorowy nad targami objął JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Biura Karier UŚ: http://bk.us.edu.pl.