Śląski Salon Maturzystów w Katowicach

25 września 2014 r. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbędzie się Śląski Salon Maturzystów – wydarzenie edukacyjne skierowane do nauczycieli oraz uczniów, którzy przygotowują się do egzaminu maturalnego i rekrutacji na studia, dyrektorów szkół oraz doradców zawodowych. Wśród wystawców znajdą się nie tylko uczelnie, ale też szkoły policealne i zawodowe.

W wydarzeniu udział weźmie prorektor ds. kształcenia i studentów dr hab. prof. UŚ Ryszard Koziołek.

Reprezentanci Uniwersytetu Śląskiego przedstawią ofertę edukacyjną na rok akademicki 2015/2016. Uczniowie będą mogli uczestniczyć w spotkaniach informacyjnych organizowanych przez śląskie szkoły wyższe.

Wykład inauguracyjny pt. „Egzamin maturalny w 2015 roku – zasady, przepisy, procedury” wygłosi dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Jaworznie Roman Dziedzic. W programie wydarzenia znajdą się również liczne prelekcje m.in.: „Zrozumienie tekstów podstawą maturalnego sukcesu na egzaminie z języka polskiego”; „Umiejętności złożone na egzaminie maturalnym z historii i wiedzy o społeczeństwie – nowa formuła egzaminu”; „Matura z języka obcego, czyli o umiejętności komunikowania się”; „Budowa arkuszy egzaminacyjnych z matematyki od 2015 roku, z uwzględnieniem nowych typów zadań” oraz „Egzamin maturalny z biologii i chemii zgodnie z nową podstawą programową”.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.salonmaturzystow.pl.