Seminarium pt. „Rate-State Frictional Properties of Shale Reservoir Rocks”

25 stycznia 2012 r. o godz. 10.00 w Instytucie Fizyki (sala nr 160) odbędzie się seminarium pt. „Rate-State Frictional Properties of Shale Reservoir Rocks”, które wygłosi Arjun H. Kohli , doktorant prof. Marka D. Zobacka ze Stanford University, Department of Geophysics.

Prof. Zoback wraz z zespołem zajmuje się badaniami związanymi z gazem łupkowym oraz występującymi mikrotrzęsieniami ziemi towarzyszącymi eksploracji gazu łupkowego.

Arjun H. Kohli jest gościem Laboratorium Mikrotomografii w Zakładzie Komputerowych Systemów Biomedycznych na Wydziale Informatyki i Nauki o Materiałach. Wizyta odbywa się w ramach współpracy naukowej. Arjun H. Kohli wspólnie z dr. Marcinem Binkowskim zajmuje się analizą mikrostruktury skał pochodzących z kilku regionów występowania gazu w Stanach Zjednoczonych.

Seminarium zorganizowane zostało przez Zakład Biofizyki i Fizyki Molekularnej oraz dr. Marcina Binkowskiego z Zakładu Komputerowych Systemów Biomedycznych.