Seminarium naukowe pt. „The high white world. Tropami Kennetha White’a i geopoetyki”

2 czerwca 2014 r. na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbędzie się seminarium naukowe pt. „The high white world. Tropami Kennetha White’a i geopoetyki”.

Celem spotkania jest przyjrzenie się zagadnieniom związanym z geopoetyką. Wśród poruszanych zagadnień znaleźć się mogą między innymi:

• geopoetyka w interpretacji Kennetha White'a (jej podstawy, założenia, idee),
  • geopoetyka we współczesnej interpretacji badaczy, pisarzy,
  • geopoetyckie odczytanie utworów z dawnych epok, np. renesansu, romantyzmu czy pozytywizmu,
  • przedmioty-przewodniki funkcjonujące w geopoetyce (mapy, kompasy itp.),
  • własne, autorskie uwzględnienie zagadnienia geopoetyki.

Abstrakty do 1000 znaków należy przesyłać na adres geokompar@gmail.com do 6 maja 2014 r. Czas wystąpienia nie powinien przekraczać 15 minut. Udział w seminarium jest bezpłatny.

Organizatorem wydarzenia jest Koło Naukowe Komparatystyki i Geopoetyki oraz Katedra Literatury Porównawczej Uniwersytetu Śląskiego.