Seminarium „Czym oddychamy? – monitoring jakości powietrza i jego ochrona”

10.05.2019 - 13:08, aktualizacja 10.05.2019 - 13:08
Redakcja: admin

Problem zanieczyszczenia powietrza i monitoringu jego jakości będzie przedmiotem najbliższego seminarium organizowanego przez Obserwatorium Procesów Miejskich i Metropolitalnych. Spotkanie, które odbędzie się 24 maja 2019 roku o godz. 10.00 w Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej (sala D), jest częścią cyklicznego przedsięwzięcia pn. Akademia Samorządowa. Inicjatywa ta propaguje i wspiera rozwój trwałej współpracy przedstawicieli samorządu terytorialnego i świata nauki.

Wystąpienia wprowadzające do debaty „Czym oddychamy? – monitoring jakości powietrza i jego ochrona” wygłoszą: dr hab. prof. UŚ Tomasz Pietrzykowski – prorektor ds. współpracy międzynarodowej i krajowej Uniwersytetu Śląskiego, prof. dr hab. inż. Jerzy Buzek – poseł do Parlamentu Europejskiego, Izabela Domogała – członek Zarządu Województwa Śląskiego, prof. dr hab. inż. Janusz Kotowicz – prorektor ds. współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym Politechniki Śląskiej oraz dr inż. Jan Bondaruk – zastępca dyrektora ds. inżynierii środowiska Głównego Instytutu Górnictwa.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa prac artystów plastyków pt. „Stop! SMOG”, będąca efektem konkursu zorganizowanego z inicjatywy prof. Jerzego Buzka.

Zgłoszenia udziału przyjmowane są do 21 maja drogą elektroniczną –  formularz rejestracyjny oraz telefonicznie – pod numerem 32 359 23 44.