Rozpoczyna się nowy sezon spotkań Śląskiej Kawiarni Naukowej !

W czwartek 11 września br. o godzinie 18:00 w Rondzie Sztuki w Katowicach odbędzie się kolejne spotkanie Śląskiej Kawiarni Naukowej. Gośćmi będą dr hab. Grzegorz Wrochna (dyrektor Instytutu Problemów Jądrowych w Świerku) i prof. Maciej Chorowski (dziekan Wydziału Mechaniczno-Energetycznego Politechniki Wrocławskiej i łącznik polskiego przemysłu z CERN).

- Jak małe są kwarki ?
- Jak duży jest wszechświat ?
- Jak to możliwe, że nauka o tym co najmniejsze (fizyka cząstek) jest tak blisko astrofizyki, czyli dziedziny zajmującej się tym, co największe ?

Spotkanie będzie w całości tłumaczone na język migowy. Dzięki współpracy z portalem Partnerstwo dla Przyszłości, jego przebieg będzie można oglądać na żywo, na naszej stronie internetowej (www.KawiarniaNaukowa.pl).

W przerwach dyskusji będzie można posłuchać doskonałej muzyki na żywo. Oprawę muzyczną zapewni zespół Soul Cafe (w składzie: Grzegorz Czuchaj - saksofon, Jacek Okoński - perkusja, Jacek Żur - instr. klawiszowe, Łukasz Skrodzki - wokal, Marta Fedyniszyn - wokal).