Rodzinny Piknik dla Miłośników Psów

Uniwersytet Śląski w Katowicach wraz z partnerami organizuje Rodzinny Piknik dla Miłośników Psów. Piknik odbywać będzie się 6 września 2014 roku od godz. 11.00 do 15.00 na skwerze przy Parku im. Tadeusza Kościuszki w Katowicach.

Celem spotkania jest propagowanie aktywnego spędzania czasu ze swoimi czworonogami, edukowanie właścicieli, jak we właściwy sposób się nimi opiekować oraz szkolić.

godz. 11.00–15.00

godz. 11:30 – szkolenie dla psów na wesoło (właścicieli czworonogów prosimy o zabranie smakołyków i ulubionej zabawki psa) – Centrum Kynologiczne Canid;

godz. 12.15 – RAJDOG, czyli rowerowy tor przeszkód – Śląskie Centrum Kynologiczne PRESTOR;

godz. 12.45 – pokaz psów asystujących osobom niepełnosprawnym – FundacjaDOGIQ.

plakat

Współorganizatorzy: Centrum Kynologiczne Canid, Fundacja DOGIQ, Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt – Viva!, Koło Naukowe Praw Zwierząt UŚ, Laboratorium Animal Studies – Trzecia Kultura (LAS-TK), Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach, Stowarzyszenie Opieki nad Zwierzętami „Nadzieja na dom”; Śląskie Centrum Kynologiczne PRESTOR.

Obsługa gastronomiczna: SERWUS Slow Food Bus i Kawiarnia na Kołach.