Rekrutacja na studia podyplomowe z zakresu prawa i polityki społecznej w ubezpieczeniach społecznych

17.08.2018 - 14:54 aktualizacja 17.08.2018 - 14:54
Redakcja: admin

„Prawo i polityka społeczna w ubezpieczeniach społecznych” to nowe studia podyplomowe, kierowane do osób zajmujących się zawodowo ubezpieczeniami społecznymi lub planujących podjęcie pracy w tym obszarze.

W założeniu programowym studia mają charakter interdyscyplinarny, podczas zajęć omawiane będą zagadnienia z zakresu:

• prawa cywilnego,
  • prawa handlowego,
  • prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego,
  • prawa pracy i prawa ubezpieczeń społecznych,
  • prawa podatkowego,
  • finansów publicznych,
  • postępowania administracyjnego i egzekucyjnego w administracji,
  • a także postępowania cywilnego rozpoznawczego i egzekucyjnego w zakresie niezbędnym do praktycznego i codziennego realizowania zadań z zakresu ubezpieczeń społecznych.

Dodatkowo, w celu przygotowania pracowników do profesjonalnego wykonywania obowiązków, studia uwzględniają także zagadnienia etycznego postępowania urzędnika, przygotowują do zarządzania sobą i zespołem ludzi oraz do obsługi klienta.

Zajęcia z zakresu prawa, polityki społecznej i psychologii poprowadzą doświadczeni wykładowcy, pracownicy Wydziałów: Prawa i Administracji, Nauk Społecznych oraz Wydziału Pedagogiki i Psychologii, a także praktycy – radcy prawni, adwokaci oraz doradcy podatkowi. Spotkania obejmują m.in. wykłady interaktywne oraz praktyczne warsztaty, połączone z rozwiązywaniem kazusów.

Szczegółowe informacje na temat studiów dostępne są na stronie: kandydat.us.edu.pl/prawo-i-polityka-spoleczna. Termin składania dokumentów – od 6 września 2018 r. do wyczerpania limitu miejsc.