Publikacja prof. Tadeusza Widły nagrodzona w konkursie na pracę roku z dziedziny kryminalistyki

23.11.2018 - 14:41 aktualizacja 23.11.2018 - 14:41
Redakcja: admin

Prof. zw. dr hab. Tadeusz Widła z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego został laureatem konkursu im. prof. Tadeusza Hanauska organizowanego przez Polskie Towarzystwo Kryminalistyczne. Nagroda została przyznana w kategorii monografie za opublikowaną w 2017 roku książkę „Świat sygnatur”, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Śląskiego. Praca została przygotowana w ramach projektu NCN Opus 8.

Do konkursu, którego celem jest popularyzacja kryminalistyki oraz przegląd jej najnowszych osiągnięć, mogły być zgłaszane prace habilitacyjne, rozprawy doktorskie, prace magisterskie, dyplomowe oraz publikacje z dziedziny kryminalistyki. Organizatorzy otrzymali 15 zgłoszeń z różnych środowisk kryminalistycznych. Protokół z posiedzenia jury, w którym przedstawiono nagrodzone oraz wyróżnione prace dostępny jest na stronie: kryminalistyka.pl/konkursy-2.

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 14 listopada 2018 roku w Collegium Iuridicum II Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Konkurs organizowany jest od 1999 roku.